ماچیان

تارنمای اطلاع رسانی ماچیان

ماچیان

تارنمای اطلاع رسانی ماچیان

ماچیان واقعیتها و انتظارات 5

| جمعه, ۱۲ مرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۱۷ ق.ظ | ۰ نظر
با توجه باینکه گروههای متعددی در به ثمر رسیدن انقلاب نقش داشتند و هنوز نیروها تصفیه نشده بود منطقه ماچیان نیز تفکرات متنوع انقلابی از جمله مجاهدین،توده را در خود داشت که البته نقش مجاهدین پررنگ تر بود و حتی آرم رسمی مجاهدین انقلاب اسلامی روی دیوارهای چند نقطه از ماچیان نقش بسته بود و گفته میشود نشریات و کتب منتشره از سوی این جریان هم در ماچیان توزیع میشد.
اگرچه برخی علاقمند به این هستند که از ماچیان چهره ای انقلابی در آن دوران ترسیم کنند اما شواهد گویای آنست که جز معدود افرادی که بعدها مورد بازخواست از سوی ارگان ها و نهادهای انقلابی قرار گرفتند ما چندان فعالیت انقلابی را در ماچیان شاهد نبودیم و حتی تا چندماه قبل از شدت یافت مبارزات انقلابی اثر آشکاری از حرکتهای انقلابی در منطقه شاهد نبودیم.انتظار ما اینست اگر روایتی یا مدرکی دال بر این اقدامات وجود دارد جهت تنویر افکار و ثبت تاریخی بازگو شود.
نیروهای باصطلاح چماقدار در چند نوبت به ماچیان وارد شدند که در این میان خانه های مرحوم حاج حسین فرض پور و مرحوم مساعد احمدی توسط این افراد سنگباران شد.
منزل مرحوم غلامعلی بامداد هم در دو نوبت مورد حمله شبانه قرار گرفت و سنگباران شد که با اولتیماتوم مرحوم کدخدا عزیز ساکن کلانکلایه به مهاجمین این ماجراجویی ها پایان یافت.
اقای اسدالله رحیمی هم جزو افرادی بود در چند نوبت مورد توهین قرار گرفت و حتی تهدید به حمله شد که با حضور اقوام و بستگان ایشان در منزل وی خنثی گردید.
چنانکه گفتیم در روزهای نخست پیروزی انقلاب با تشکیل کمیته های مردمی بگیر و ببندهای خودسرانه ای آغاز شد.در ماچیان این مرکز در ساختمان بهداری جنب مسجدجامع بود
از جمله افرادی که در این برهه مضروب شدند مرحوم خانعلی اعتمادی نیا(بهم) و اقای احمد محمدی بودند که همسر اقا احمد مرحومه زهرا باذوق در دفاع از شوهرشان در این کمیته حاضر شد.
آقای عیسی برزگر هم توسط کمیته مردمی به رحیم اباد جلب و مضروب شد.
اقای پرویز احمدی که در یک دوره کوتاه بعنوان مسئول کمیته مردمی بود سعی در حل مسالمت آمیز امور داشت.
ادامه دارد

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی